VI Światowy Dzień Ubogich

Już za tydzień, 13 listopada, świętujemy po raz szósty Światowy Dzień Ubogich.

Tym razem pod hasłem „Chrystus dla nas stał się ubogim”. W naszej Wspólnocie Dzień Ubogich trwa… 4 dni 🙂 Program znajdziecie na plakacie.

Zapraszamy Was szczególnie do wzięcia udziału w rekolekcjach „Noemi i Rut – historia pewnej przyjaźni”. Rekolekcji wyjątkowych, jak wyjątkowa jest biblijna historia tych dwóch kobiet. Wyjątkowa i …aktualna. Rekolekcje będą dwujęzyczne, polsko-ukraińskie. Zaproście osoby z Ukrainy, z którymi macie kontakt.

11 listopada, po Mszy świętej o 11.00 czeka nas niezwykłe spotkanie z Hubertem Kampą, ikonopisem, który od 2014 roku aktywnie angażuje się w pomoc Ukrainie malując m.in. ikony na skrzyniach po amunicji. Dochód ze sprzedaży tych ikon przeznaczany jest na zakup niezbędnych rzeczy i sprzętów dla cywili i żołnierzy w Ukrainie. Po spotkaniu będzie można zakupić ikony i wesprzeć tę piękną działalność.

Natomiast najwięcej atrakcji i wydarzeń czeka nas 12 listopada: Będą stragany z rękodziełem i zdrową żywnością, kuchnia polowa i kawiarenka, pokazy, warsztaty dla dzieci i nie tylko 🙂 Możecie zajrzeć w każdej chwili między 10.00 a 15.00. Wszystko to w ramach ŚDU ale i obchodzonego w tym roku Roku Rzemiosła. Nasze działanie są wspierane z tego tytułu przez Urząd Marszałkowski za co jesteśmy wdzięczni 🙂. O 15.00 dołączy do nas ksiądz biskup Grzegorz, który poświęci dom dla osób z Ukrainy oraz mozaikę pokoju, która jest tworzona przez mieszkańców Betlejem i uchodźców. Po poświęceniu domu będziemy mieli okazję skosztować kuchni ukraińskiej i … japońskiej! Grać i zachęcać do tańca będzie Kapela Fedaków. Nasze świętowanie zakończymy w niedzielę 13 listopada uroczystą mszą świętą i rozesłaniem. Wtedy też zjemy wspólnie z ubogimi niedzielny posiłek. Jeśli chcielibyście dołączyć się do organizacji tego święta możecie przynieść ze sobą coś do jedzenia w niedzielę (sałatkę, ciasto, mięso itp.) Chętnie też przy tej okazji przyjmiemy środki czystości 🙂 (można je potraktować jako wpisowe na imprezę 😉 ). Serdecznie zapraszamy!

Remont nowego domu

Drugi nasz dom przy Długiej 12, który obecnie remontujemy i rozbudowujemy, będzie odpowiadał na potrzeby naszych mieszkańców, osób ubogich ale i całego środowiska doceniającego wartość spotkania, architektury, filmu i sztuki   oraz  smak pysznej kawy i herbaty.

Przekaż 1.5% swojego podatku

KRS: 0000486210

Bądź z nami na bieżąco

*Twój adres e-mail


*Wyrażam zgodę na obowiązującą w serwisie politykę prywatności.