Nowy Dom Betlejem przy ul. Długiej

Startujemy z nowym projektem „Dom przy Długiej 12”!

Kochani po raz pierwszy oficjalnie dzielimy się z Wami efektem dotychczasowych prac nad projektem przebudowy i rozbudowy naszego nowego domu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu architekta Andrzeja Lipskiego i jego żony Małgorzaty Kubicy, dr inż. Wiesława Michałka oraz ich współpracowników z Biura Asymetria 44 w Krakowie oraz wielu ludzi dobrej woli powstał model i wizualizacja domu, zostały określone jego funkcje i na ukończeniu jest szczegółowy projekt budowlany. Dom będzie miejscem spotkań i wsparcia dla najuboższych, ale również będzie służył bardzo wielu ludziom… (na pewno każdy z Was znajdzie w nim coś dla siebie i dla swoich bliskich; o szczegółach napiszemy niebawem).

Projekt „Dom przy Długiej 12” będzie wyrazem naszej wieloletniej fascynacji twórczością i architekturą Friedensreicha Hundertwassera. Powstaje z tej inspiracji, ale będzie miał swój oryginalny i niepowtarzalny charakter. Pani Małgorzata Kubica przez 10 lat współpracowała z Hundertwasserem przy realizacji jego najbardziej spektakularnego dzieła: term Rogner Bad Blumau niedaleko Grazu. Spotkaliśmy się dzięki zachęcie Petera Pelikana – głównego architekta Hundertwassera, który podczas naszej wizyty w Wiedniu namówił nas do nawiązania kontaktu z krakowskimi architektami.

O szczegółach projektu, związanych z nim planach i przeznaczeniu napiszemy niebawem. Teraz zapraszamy Was do obejrzenia Galerii zdjęć i zapoznania się z głównymi promotorami projektu. Przedstawiamy Wam również opinie kilku ważnych osób i instytucji o naszym przedsięwzięciu.

Remont nowego domu

Drugi nasz dom przy Długiej 12, który obecnie remontujemy i rozbudowujemy, będzie odpowiadał na potrzeby naszych mieszkańców, osób ubogich ale i całego środowiska doceniającego wartość spotkania, architektury, filmu i sztuki   oraz  smak pysznej kawy i herbaty.

Przekaż 1.5% swojego podatku

KRS: 0000486210

Bądź z nami na bieżąco

*Twój adres e-mail


*Wyrażam zgodę na obowiązującą w serwisie politykę prywatności.