Hundertwasser

„Nasz prawdziwy analfabetyzm, nie jest brakiem umiejętności czytania lub pisania, lecz zatraceniem umiejętności bycia twórczym i kreatywnym”

Ubodzy, którzy u nas mieszkają i odwiedzają nas, cierpią nie tylko z powodu biedy i niedostatku, ale również z powodu samotności, niezrozumienia i odrzucenia. Często nie mają możliwości uczestniczenia w wydarzeniach społecznych i kulturalnych, brakuje im dobrych miejsc, w których poczuliby się potrzebni i oczekiwani, twórczo i ciekawie spędzili czas. Wierzymy, że poprzez pracę, twórczość i ambitne inicjatywy pomożemy naszym mieszkańcom na nowo odkryć szczęście i radość życia.

Projekt “Hundertwasser” zakłada stworzenie takiego właśnie miejsca. Nasza przygoda z tym austriackim artystą rozpoczęła się w 2012 roku od “przypadkowej” wizyty w Wiedniu, gdzie znajduje się jego muzeum i projektowane przez niego budynki. Jego filozofia życia, tworzenia i mieszkania zainspirowała nas do modernizacji i rozbudowy naszego domu. Od tego czasu odwiedziliśmy kilka miejsc w Austrii i Niemczech, gdzie znajdują się jego realizacje. Nawiązaliśmy również kontakt z Instytutem Hundertwassera w Wiedniu oraz architektem Peterem Pelikanem – projektantem większości realizacji architektonicznych Hundertwassera.

Będąc pod wielkim wrażeniem, zapragnęliśmy wcielać w życie jego idee oraz zmieniać nasz dom inspirując się jego dziełami. Wszystko robimy własnymi siłami i pracą mieszkańców domu, wykorzystując materiały recyklingowe lub podarowane nam przez producentów. Dziś jesteśmy dumni z naszej pracy (zobacz zdjęcia), lecz wiemy, że to dopiero początek naszej Hundertwasserowej przygody, którą chcemy kontynuować w powstającym Domu Gości (czytaj więcej).

Bądź z nami na bieżąco

*Twój adres e-mail


*Wyrażam zgodę na obowiązującą w serwisie politykę prywatności.

Odwiedź nas,
poznajmy się

Stowarzyszenie Betlejem
ul. Długa 16
43-603 Jaworzno
NIP: 632-177-06-21
REGON: 272146684
506 307 862 (8.00-16.00)
dom@betlejem.org
sklep@betlejem.org

Realizacja: www.martinjaworski.pl

    *Imię

    *Twój email

    *Telefon kontaktowy

    *Treść wiadomości