Spotkania z twórcami kultury

Potrzeby ludzi biednych i ubogich są takie jak nasze – to nie tylko zapewnienie sobie środków niezbędnych do życia, ale przede wszystkim potrzeba sensu, przynależności, obcowania z rzeczami wzniosłymi, inspirującymi i skłaniającymi do refleksji. Raz w miesiącu organizujemy w Oratorium lub Galerii św. Dominika spotkanie z twórcami kultury i ich dziełami. Gościmy muzyków, malarzy, fotografów, podróżników, dziennikarzy, pisarzy, społeczników – ciekawych i kreatywnych ludzi, różnych fachów, dziedzin i profesji. Spotkania te dają sposobność wymiany myśli i dyskusji; inspirują i motywują do piękniejszego życia, większej otwartości na innych oraz uwrażliwiają na bogactwo i różnorodność stworzonego świata.

Gościliśmy m.in. Zespół „New Life’M”, Antoninę Krzysztoń, Zespół „Raz Dwa Trzy”, chór gospel “Gods Property”, Jasia Melę z Fundacji „Poza Horyzonty”, Janinę Ochojską z Polskiej Akcji Humanitarnej, Barbarę Gruszkę-Zych, poetkę i redaktorkę „Gościa Niedzielnego”, malarkę Marię „Pestkę” Bieńkowską, fotografa Macieja Cieślaka oraz Krzysztofa Jędrzejewskiego, milionera, społecznika, prezesa Grupy „Kopex”. W naszym Oratorium wspólnie oglądaliśmy ambitne, nagradzane i wartościowe filmy polskie w ramach projektu “Polska Światłoczuła”, dzięki jego organizatorom, mieliśmy również okazję uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach z ich twórcami (reżyserzy, filmowcy, scenografowie).

Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach z cyklu „Dom z Kulturą”. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. O kolejnych spotkaniach będziemy na bieżąco informować w naszym kalendarium.

Bądź z nami na bieżąco

*Twój adres e-mail


*Wyrażam zgodę na obowiązującą w serwisie politykę prywatności.

Odwiedź nas,
poznajmy się

Stowarzyszenie Betlejem
ul. Długa 16
43-603 Jaworzno
NIP: 632-177-06-21
REGON: 272146684
506 307 862 (8.00-16.00)
dom@betlejem.org
sklep@betlejem.org

Realizacja: www.martinjaworski.pl

    *Imię

    *Twój email

    *Telefon kontaktowy

    *Treść wiadomości