Dom Gości Długa 12

Remont nowego domu

Drugi nasz dom przy Długiej 12, który obecnie remontujemy i rozbudowujemy, będzie odpowiadał na potrzeby naszych mieszkańców, osób ubogich ale i całego środowiska doceniającego wartość spotkania, architektury, filmu i sztuki   oraz  smak pysznej kawy i herbaty.

Przekaż 1% swojego podatku

KRS: 0000486210

Remont nowego domu

Drugi nasz dom przy Długiej 12, który obecnie remontujemy i rozbudowujemy, będzie odpowiadał na potrzeby naszych mieszkańców, osób ubogich ale i całego środowiska doceniającego wartość spotkania, architektury, filmu i sztuki oraz smak pysznej kawy i herbaty. Parter i ogród to przestrzeń dla społecznej kawiarni „PROSTA HISTORIA”, której wystrój i program jest inspirowany filmem Davida Lyncha o tym tytule i podróżą naszych mieszkańców traktorami do Lisieux we Francji.

Pierwsze piętro to 3 mieszkania dla „weteranów” naszego Betlejem – byłych bezdomnych, którzy będą angażować się w tworzenie i obsługę Długiej 12. Drugie piętro to 4 mieszkania gościnne dla uczestników organizowanych w Betlejem rekolekcji, warsztatów i sesji oraz dla naszych gości. Na dachu – tarasie, oprócz drzew i krzewów, będzie wybudowane przeszklone patio – ogród zimowy.

Całość realizowana w stylu Hundertwassera, wiedeńskiego malarza i „doktora architektury”, którego twórczością inspirujemy się od wielu lat. Autorem projektu jest krakowska Pracownia ASYMETRIA 44, konsultuje go wiedeński architekt PETER PELIKAN – twórca większości realizacji Hundertwassera w Europie. Przy remoncie i rozbudowie pracują mieszkańcy naszego domu pod wodzą PIOTRA HASSE, szefa firmy budowlanej z Mysłowic.

Planowany termin ukończenia (przy Waszym wsparciu) – luty 2022.

Przeczytaj więcej na „Architektura i biznes” (czytaj więcej).

Bądź z nami na bieżąco

*Twój adres e-mail


*Wyrażam zgodę na obowiązującą w serwisie politykę prywatności.

Odwiedź nas,
poznajmy się

Stowarzyszenie Betlejem
ul. Długa 16
43-603 Jaworzno
NIP: 632-177-06-21
REGON: 272146684
506 307 862 (8.00-16.00)
dom@betlejem.org
sklep@betlejem.org

Realizacja: www.martinjaworski.pl

    *Imię

    *Twój email

    *Telefon kontaktowy

    *Treść wiadomości