Remont nowego domu

Drugi nasz dom przy Długiej 12, który obecnie remontujemy i rozbudowujemy, będzie odpowiadał na potrzeby naszych mieszkańców, osób ubogich ale i całego środowiska doceniającego wartość spotkania, architektury, filmu i sztuki   oraz  smak pysznej kawy i herbaty.

Przekaż 1% swojego podatku

KRS: 0000486210

Remont nowego domu

Drugi nasz dom – „NIEPROSTA HISTORIA” przy Długiej 12, który obecnie remontujemy i rozbudowujemy, będzie odpowiadał na potrzeby naszych mieszkańców, osób ubogich ale i całego środowiska doceniającego wartość spotkania, architektury, filmu i sztuki oraz smak pysznej kawy i herbaty. Parter i ogród to przestrzeń dla społecznej kawiarni, której wystrój i program będzie nawiązywał do filmu Davida Lyncha i podróży naszych mieszkańców traktorami do Lisieux we Francji.

Na pierwszym i drugim piętrze powstają mieszkania gościnne dla uczestników organizowanych w Betlejem rekolekcji, warsztatów i sesji oraz dla naszych gości. Na dachu – tarasie, oprócz drzew i krzewów, będzie wybudowane przeszklone patio – ogród zimowy. Z tarasu rozpościera się przepiękny widok na okolicę i miasto.

Całość realizowana w stylu Hundertwassera, wiedeńskiego malarza i „doktora architektury”, którego twórczością inspirujemy się od wielu lat. Autorem projektu jest krakowska Pracownia ASYMETRIA 44, na czele ze śp. Andrzejem Lipskim i Jego Żoną Małgorzatą. Przy remoncie i rozbudowie pracują mieszkańcy naszego domu, którzy wykonali wiele z dotychczasowych prac. Od czerwca 2022 roku budowę prowadzi firma budowlana pana Władysława Filara z Jaworzna. Obecnie trwają prace przy wykończeniowe dachu – tarasu oraz prace związane z ociepleniem elewacji.

Planowany termin ukończenia (przy Waszym wsparciu) – grudzień 2023. Budowa, niemal w całości, finansowana jest z datków przyjaciół i sponsorów oraz z pieniędzy zarobionych ze sprzedaży rękodzieła wykonywanego przez mieszkańców naszego Betlejem. Budowę wsparli m.in. Biskup Grzegorz Kaszak, betoniarnia z Siemoni, producent styropianu z Nowego Sącza.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem z prestiżowego czasopisma i portalu „Architektura i biznes” autorstwa Andrzeja Lipskiego, który wyczerpująco opowiada o realizowanym przez nas projekcie nowego domu. (czytaj więcej).

Bądź z nami na bieżąco

*Twój adres e-mail


*Wyrażam zgodę na obowiązującą w serwisie politykę prywatności.

Odwiedź nas,
poznajmy się

Stowarzyszenie Betlejem
ul. Długa 16
43-603 Jaworzno
NIP: 632-177-06-21
REGON: 272146684
506 307 862 (8.00-16.00)
dom@betlejem.org
sklep@betlejem.org

Realizacja: www.martinjaworski.pl

    *Imię

    *Twój email

    *Telefon kontaktowy

    *Treść wiadomości